Kuula meid

CD “Oma laul”, 2023

Uuslooming Eesti Noorte Segakoori noorte heliloojate sulest. Plaadil kõlab Brenda Pärteli, Triin Samueli, Egon Elbre, Eerik Robert Otsa, Kaspar Saakpakki, Luisa Susanna Kütsoni ja Patrik Sebastian Unti looming.

“Selle plaadi sündi mõjutas tugevasti koroonaaeg. Sel ajal me koorilaagreid ei saanud korraldada, kuid lauljate seas tekkis üleskutse kirjutada ise koorilaul. Mõni laul sel plaadil on noore inimese esimene katsetus selles vallas, mõni helilooja on juba veidi teatum. Noored mõtlevad ja kirjutavad igatsusest, armastusest, surmast ja Jumalast aga ka looduses kogetust. Oma lauljate loomingu õppimine ja laulmine on olnud eriline. Üle-eestiline koor on niigi väga ühtehoidev punt, sest peale laulmise me ka sööme, mängime ja magame pead-jalad koos, aga nende laulude õppimisel tajusin mingisugust erilist toetust ja hoitust heliloojate vastu, kes on julgenud Oma Laulu kaasa tuua ja end seeläbi teistele avada. Huvitav on ka see, kelle tekste on noored valinud. Ernst Enno ja Doris Kareva kõrval on sõnu seadnud ritta noored ise ja on ka pöördutud oma sõprade ja samaealiste luuletajate poole,” kirjeldab koori dirigent Silja Uhs.

Müügil Laseringi e-poes, Eesti Rahva Muuseumis, Rahva Raamatus ja otse koori kaudu (hind 15€, kirjuta meile Facebookis või juhatus@eestinoortesegakoor.ee). Leitav ka voogedastusplatvormidel, nt Spotify, Youtube, Apple Music.

Kel huvi partituuridega tutvuda või kaasa laulda, saab noori heliloojaid toetada soetades Noodiriiulist samanimelise kogumiku.

CD+DVD “Eestimaa atmosfäärid”, 2019

“Eestimaa atmosfäärid” on Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud teos, mille keskmeks on Eestimaa aastaring. Tegemist on esmakordse suurprojektiga, millesse on kaasatud kõik üleriigilised noortekollektiivid – Eesti Meestelaulu Seltsi üle-eestiline poistekoor KALEV, üle-eestiline tütarlastekoor ILMALILLED, üle-eestiline neidudekoor LEELO, Eesti Noorte Segakoor ning Eesti Noorte Puhkpilliorkester.

Muusika viib meditatiivsele rännakule Eestimaa looduse aastaringi, mis algab ja lõpeb talves. Pärt Uusberg on loonud Eesti luuletajate (Ernst Enno, Juhan Liiv, Viivi Luik ja Hendrik Visnapuu) kaunitele tekstidele aastaaegade olemusi iseloomustavad uued laste-, neidude-, mees- ja segakooritsüklid, mida ühendavad puhkpillidele seatud aastaajale kohased regilaulud.

Saadaval Laseringi e-poes.

CD “Siin tahan ma elu elada”, 2008

Eesti Koolinoorte Segakoori (nüüd Eesti Noorte Segakoor) 10. juubeli puhul ilmunud helikandja. Paar viimast eksemplari veel saadaval koorile otse kirjutades (Facebook või juhatus@eestinoortesegakoor.ee).

Kutsu meid esinema

Väga oodatud on ka esinemispakkumised ja -kutsed üle Eesti, näiteks võime anda kontserdi sinu kodukandi rahvamajas, festivalil, kohalikul laulupäeval või muul üritusel. Kirjuta meile julgelt Facebookis või juhatus@eestinoortesegakoor.ee.